Najlacnejšie porovnanie PZP ceny

V dobe, kedy na trh prichádzajú stále nové a lepšie vozidlá, sa bezpečnosť na cestách sprísňuje. V minulosti, kedy boli na cestách autá resp. iné dopravné prostriedky len zriedkavo, sa na túto povinnosť neprihliadalo. Je to z jednoduchého dôvodu. Riziko zrážky bolo nižšie a aj následky neboli tak tragické, nakoľko nešlo o „mocné“ a výkonné prostriedky. Dnes je ale všetkému ináč a každý prostriedok, ktorý vstupuje do cestnej premávky musí byť zabezpečené PZP a nikto už nebude riešiť či bolo cez porovnanie to najlacnejšie alebo drahé. Podstatné je, že sa ním viete preukázať pomocou zelenej karty. Vďaka nemu sa totiž viete uchrániť od platenia škôd, ktoré by ste mohli iným účastníkom premávky spôsobiť.

Kalkulačka vám odhalí najlacnejšie porovnanie PZP online

Porovnanie PZPNa to, aby ste si zistili tie najlepšie a najvýhodnejšie ponuky už nemusíte chodiť od pobočky k pobočke a prosiť ich o kalkuláciu. Všetko si viete urobiť sami ľahko, rýchlo a hlavne bezplatne priamo u vás doma. Bezplatná online kalkulačka vám urobí nielen výpočet ceny povinného zmluvného poistenia, ale aj porovnanie cien, takže do niekoľkých sekúnd uvidíte, ktoré je lacné a ktoré už nie. Od vás sa požaduje len zadať niektoré parametre poisťovaného vozidla, na základe ktorého sa odvíja aj výsledná cena poistného. Zmluvu si môžete uzatvoriť na štvrťrok, polrok alebo na celý rok, podľa toho, čo vám viac vyhovuje.

Garanciu na najvýhodnejšie PZP porovnanie cien máte vďaka kalkulačke a jej výpočtu aj preto, že vám ponúka aj množstvo zliav. Takých, ktoré vám na pobočke možno nie vždy prezradia. Okrem toho niektorí samotní poisťovatelia poskytujú až 10% zľavu z poistného, ak si zmluvu uzatvoríte cez internet. Takto si viete ušetriť nielen hŕbu peňazí, ale aj hodiny, ak nie dní času. Stačí si kliknúť na www.uzavripzp.sk.

Porovnanie z kalkulačky vám nepovie len to, ktoré povinné zmluvné poistenie je lacné, ale uvidíte presné rozdiely v poistnom. Cena za to isté vozidlo sa môže líšiť medzi rôznymi poisťovateľmi až v stovkách eur. Na čo zbytočne preplácať, ak nemusíte? Priamo z výpočtu cien môžete o vami vybranú najlepšiu ponuku aj požiadať, a to jednoduchým klikom na ňu. Vypíšete niektoré údaje o vás, zaplatíte poistné a poštou vám budú doručené originálne dokumenty k PZP, ako zelená karta. Predtým ale v maile dostanete potvrdzujúcu správu s niekoľkými prílohami, v rámci ktorých bude aj dočasná zelená karta. Tú je nutné vytlačiť a nosiť vo vozidle až kým vám neprídu originálne dokumenty. Pozrite si aj to, ako si zmeniť zákonnú poistku cez Uzavripzp.

Ak vás zaujíma poistenie v budúcnosti, pozrite si tento článok https://www.forbes.com/sites/quora/2017/06/22/what-will-car-ownership-look-like-in-the-future/.

Čo sú jeho hlavné výhody?

Nanešťastie, väčšina z nás nazerá len na to, že za toto zabezpečenie si musia zaplatiť a nie na to, čo tým môžu získať. Preto hľadajú cez porovnanie také PZP, ktoré by spĺňalo minimálne udalosti. Samozrejme, že to stačí na to, aby vás nestihli rôzne sankcie za porušenie tohto zákona. Ale postačovalo by to aj vtedy, keď by na ceste postretlo niečo vás?

Áno, dokonca aj to najlacnejšie postačuje. Nakoľko každá ponuka poisťovní musí garantovať minimálne poistné udalosti a plnenia. To v prípade aj cenovo najnižšej ponuky musí byť do 5 miliónov eur v prípade poškodenia na zdraví a do 1 milióna eur v prípade poškodenia na majetku. Nevýhodou každého povinného zmluvného poistenia môže byť, že chráni len tých, ktorých poškodíte, nie vás. Na to je tu ale iný druh zabezpečenia, a síce havarijné. Našťastie ale existujú ponuky, ktoré už v rámci tohto zabezpečenia kryjú udalosti zodpovedného šoféra. O tom si ale povieme nižšie.

Takže z hlavnej výhody poistenia vyplýva, že ak spôsobíte škodu inému poistencovi neúmyselne či v súlade s inými podmienkami, odškodní ho poisťovňa, v ktorej máte túto zmluvu uzatvorenú. V opačnom prípade sú trovy na vaše konto, plus vám hrozí trestné stíhanie za porušenie zákona, ak toto zabezpečenie nemáte alebo ak ste poškodenia spôsobili naschvál.

Najlepšia poisťovňa?

poisťovňaNedá sa povedať. Každému vyhovuje niečo iné. Niekto si vyberá poskytovateľa PZP na základne lacného poistného, iní na základe reputácie, vernosti či iných kritérií. Ako sme už vyššie uviedli, každá ponuka tohto zabezpečenia musí spĺňať zákonom stanovené krytie, ktoré si ale ľubovoľne môže navýšiť. Najčastejšie ale za príplatok.

Spomedzi všetkých poisťovní účinkujúcich na našom trhu by sme pozornosť chceli upriamiť na:

  • Komunálnu poisťovňu,
  • Kooperativu
  • a na Generali.

Tie nielenže patria medzi poskytovateľom lacného PZP, ale dokonca ponúkajú okrem základného krytia aj rozšírené možnosti, týkajúce sa zodpovedného šoféra, jeho vozidla, prípadne posádky. Konkrétne, prvé dve kryjú vodiča, posádku, batožinu a živelnú udalosť. V tretej zmienenej si môžete sami vybrať, o ktoré havarijné riziko máte záujem. Samozrejme, všetko bez príplatku. A to robí produkty od týchto poisťovní, nielen výnimočné, výhodné, ale aj cenovo výhodné. Porovnanie odhalí najlepšie ponuky.

Za jazdu bez povinného zmluvného poistenia si priplatíte

Čo poviete, je lepšie zaplatiť približne 60 eur za ročné zabezpečenie, alebo 3 000 eurovú pokutu z úradu, plus niekoľkostovkovú pokutu z polície a v prípade spôsobenia nehody nepoisteným vozidlom aj miliónové odškodnenia? Odpoveď je jednoznačná. Vždy sa oplatí zaplatiť menej, čo vás môže uchrániť nielen od miliónových dlhov, ale aj od odňatia slobody. Stačí vám na to si uzatvoriť poistenie! Nezabudnite ale v poistenom prostriedku nosiť doklady ako zelená karta. Bez zelenej karty vám v zahraničí hrozia nielen tisícové pokuty, ale aj zhabanie celého dopravného prostriedku.

V neposlednom rade ešte zdôrazňujeme dôležitosť uzatvorenia, hoc aj lacného PZP na niektoré konkrétne motorové a nemotorové vozidlá. Mnoho vodičov sa domnieva, že túto zákonnú povinnosť majú len osobné autá. Nie, týka sa to všetkých prostriedkov, ktoré by svojou činnosťou mohli spôsobiť veľké škody, sú súčasťou cestnej premávky, či také, ktoré na svoju prevádzku potrebujú technický preukaz. PZP porovnanie obsahuje nielen osobné autá, ale aj:

Presné vymedzenie dopravných prostriedkov s povinnosťou tohto zabezpečenia sa môžete dočítať v zákone o povinnom zmluvnom poistení.